MARŠRUTAI

Merkio upė

Tai devintoji pagal ilgį ūpė. Merkio ilgis apie (200 km). Merkys nėra sudėtinga upė, įveikiama daugeliui turistu. Pasitaikančios kliūtys – įvirtę medžiai ir po vandeniu slypintys akmenys. Merkys tekedamas per vaizdingą Dzūkijos nacionalinį parką, ties Merkine įteka i Nemuną.

Grūdos upė

Grūda – upė pietinėje Lietuvos dalyje, Dzūkijoje, Varėnos rajone; Tai kairasys Merkio upės intakas. Pradededa Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, Gudų girioje telkšančiame ežere, vadinamame tuo pačiu – Grūdos vardu. Tai lygumų upė, ramiai kilpuojanti ir neskubiai nešanti savo vandenis per Dainavos lygumą. Puvočiuose įteka į Merkį.


Ūlos upė

Ūla - viena iš vaizdingiausių ne tik Parko, bet ir Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Plaukimas ja gana sudėtingas: srauni tėkmė, posūkiai, daugybė išvirtusių medžių. Aukštupyje tekanti plačiomis salpinėmis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. 
 Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe
ribojamas.

Vienos dienos
Rudnia - Zervynos. Trukmė 5 val.
Zervynos - Trakiškiai. Trukmė 6 val.
Mančiagirė - Puvočiai. Trukmė 6 val.

Dviejų dienų
Zervynos - Puvočiai. Trukmė 8 val.
Rudnia - Puvočiai. Trukmė 13 val.
Krokšlys - Trakiškiai. Trukmė 13 val.

Trijų dienų
Krokšlys - Rudnia - Kašėtos - Pauosupė - Zervynos - Mančiagirė - Žiūrai - Trakiškiai - Paūliai -*(Mardasavas - Puvočiai - Merkinė)*
* - Maršrutas veda Merkio upe.

Šalčia

Dėl daugybės vingių ir kilpų šia upe nėra lengva plaukti. Šalčia tekėdama pro mažai apgyvendintas vietoves ties Valkininkais įteka į Merkį.

Sprendimas: Kitoks.com